Naši akademiki ne znajo pojasniti izvora našega narodnega naziva niti njegovega pomena, zato predstavljam prepričljive ugotovitve dr. Cyrila A. Hromnika, po poreklu slovaškega Slovena. S svojimi ugotovitvami korenito dopolnjuje ugotovitve Jožka Šavlija, ki je razvozlal uganko venetstva, ni pa uspel ugotoviti izvora predpone slo- v našem narodnem nazivu — Slo-ven(et)i — in kaj pomeni.
V prilogi je prevod celotne Hromnikove predstavitve, medtem ko je naziv Sloveni (Slovaki) razložen na 6., 7. in 8. strani zapisa.

5. 10. 2020 at 13:27
Že znano o izrazih Sloven(c)i in Slovenija je zbral in v http://www.hervardi.com/pojem_slovenija.php objavil resnicoljubni raziskovalec in domoljub Andrej Šiško. Vse priznanje!
Velja pa poudariti, da Šiško obravnava pojem Slovenija v našem štetju, torej daje zgodovinski pregled pojavljanja pojma Slovenija, kar je kot celota veliko mlajše od Hromnikovih spoznanj. Slednja namreč segajo v tisočletja pred našim štetjem in pred začetek pismenosti, torej začetke beležene zgodovine. Skratka, Hromnik utemeljuje, da korenine pojma Sloveni(ja) segajo v prazgodovino (!).
Kolikor vem, je Cyril A. Hromnik prvi, ki je izvor pojma Slovenija iskal in našel v tako daljni preteklosti. Da je obstajala trgovina z jantarjem in kdaj, je zgodovinsko znano; ve se tudi, da so po jantar v predzgodovinsko Evropo prihajali južnoindijski trgovci, tovori jantarja pa so z evropskega severa potovali proti Sredozemlju tudi čez takratno širše Slovensko.
Sklep: Ker so korenine izrazov (slo)Ven(c)i, slo-Veneti, Vendi, Wendi, Vindišarji in nadaljnje izpeljave izvorno prastare, je razumljivo, zakaj jih službeni raziskovalci niso mogli pomensko razložiti. Potemtakem akademski raziskovalci slovenstva ne segajo Hromniku niti do gležnjev, njihovo ugibanje o izvoru pojma Slovenija pa je bolj podobno otroškemu cepetanju ob gledanju (vidne) površine, kot pa raziskovanju (nevidnih) korenin.
Pojma Slo-veni in Slovenija se prepričljivo razlagata le ob upoštevanju dejstva, da so naši predniki praevropski staroselci.